POHÁR V DLOUHÉM TRIATLONU A DUATLONU OTEVŘE KRUŠNOMAN

Český pohár v dlouhém triatlonu a duatlonu se rozbíhá! Seriál FORD CZECHMAN TOUR odstartuje v sobotu 12. května závodem Krušnoman Duathlon v Klínech. Triatlonový svět bude tento víkend upínat své pohledy do Jokohamy, kde se koná závod mistrovství světa. Na startu bude i česká reprezentantka Vendula Frintová.

Seriál FORD CZECHMAN TOUR zahrnuje v letošní sezoně celkem osm závodů. Jsou mezi nimi legendární akce jako Czechman, Moraviaman nebo pražský závod celosvětové série Challenge Family.

Celý seriál se otevře ve Sportareálu Klíny závodem Krušnoman Duathlon, kde na závodníky čeká 5 kilometrů běhu, 82 kilometrů cyklistiky a dalších 15 km běhu. Připravena je i kratší trasa 5-41-5, která ovšem není součástí Českého poháru. Profil tratě je přitom mimořádně náročný – například prvních 250 metrů běžecké části se odehraje výběhem sjezdovky.

„To máte stejné jako v cyklistických závodech. Nikoho nezajímají roviny, všichni chtějí vidět horské etapy. Krušnoman je v tomto směru opravdu poctivý duatlon,“ říká Tomáš Langhammer, ředitel závodu. „Na kole čekají závodníky náročná stoupání i hezké sjezdy. Při běhu si zase užijí pěknou krajinu – žádné město, žádný hluk,“ dodává.

O své další vítězství bude na Krušnomanu bojovat Karel Zadák, který ještě nebyl na tomto závodě poražen. „Prohnat se ho pokusí přibližně devítka skvělých závodníků, mezi kterými je třeba Lukáš Kočař, Petr Soukup, Petr Vabroušek a další kvalitní jména,“ upozorňuje na nabitou startovní listinu Tomáš Langhammer, který v kategorii žen očekává boj o vítězství mezi Helenou Kotopulu, Lenkou Královou, Ulrikou Schwalbe a Janou Candrovou.

Závodníkům, kteří před týdnem absolvovali terénní duatlon Hus Muž, se jejich krušnomanské časy započítají do soutěže Double Duatlon. „Ta vznikla, abychom silničáře nalákali do terénu a terénním triatlonistům naopak ukázali krásu silnice,“ vysvětluje Langhammer.

Startovní listina delší tratě čítá v tuto chvíli už přes 200 jmen. Pokud byste se k nim chtěli připojit, registrovat se můžete i v místě závodu.

Boj o olympiádu začíná

Triatlonový svět bude tento víkend sledovat dění v japonské Jokohamě, kde se koná třetí závod seriálu mistrovství světa. Tímto závodem zároveň odstartuje dvouletý kvalifikační cyklus o účast na olympijských hrách v Tokiu 2020. Na startu v Jokohamě nebude chybět ani česká reprezentantka Vendula Frintová, která se pokusí navázat na 14. a 11. místo z prvních dvou závodů World Triathlon Series.